رد کردن پیوندها

همانطور که می دانید دو نوع اصلی عمل بینی زیبایی وجود دارد که به عمل بینی استخوانی و عمل بینی گوشتی تقسیم می گردد. بهتر است بدانید که عامل اصلی تعیین کننده در تشخیص بینی استخوانی از بینی گوشتی ضخامت پوست می باشد. چرا که بینی های استخوانی پوست نازک یا پوستی با ضخامت متوسط دارند اما اغلب بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم می باشند.

همچنین به دلیل نازکی پوست در بینی های استخوانی ، جزئیات ساختار آنها به وضوح قابل تشخیص است. این بینی ها عموماً غضروف قوی تری دارند که منجر به سفت شدن نوک بینی با احتمال کمتر افتادگی می شود. از طرفی بینی های گوشتی به دلیل پوست ضخیم، جزئیات ساختار استخوانی و غضروف خود را آشکار نمی کنند. علاوه بر این، این بینی‌ ها دارای بافت‌ های غضروفی ضعیف ‌تر و نازک‌ تر هستند. اما گاهی اوقات، قانون کلی بالا صدق نمی کند، یعنی بینی استخوانی ممکن است پوست ضخیم داشته باشد و بینی گوشتی دارای پوست نازک با غضروف های قوی باشند و به همین دلیل با عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی متفاوت هستند.

در ادامه برای بررسی بیشتر عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی با ما همراه شوید.

 

عمل بینی فانتزی چیست؟

زمانی که شما عمل بینی فانتزی  انجام می دهید، مشاهده خواهید کرد که بینی شما به میزان قابل توجهی کوچک می شود. همچنین بینی در زاویه نیم رخ،  حالت سر بالایی به خود خواهد گرفت. البته باید اشاره کنیم که در جراحی بینی فانتزی ، بینی منجر به باریک شدن در نمای روبرو می شود که همین امر باعث افتادن خطی در بالای پره های بینی می شود و در نتیجه شما زیباترین عمل بینی فانتزی را انجام داده اید.

 

عمل بینی فانتزی استخوانی

نکته مهمی که وجود دارد این است که تکنیک های مختلفی برای انجام رینوپلاستی بینی های گوشتی و بینی های استخوانی استفاده می شود. یک چالش در جراحی بینی گوشتی، تغییر شکل نوک بینی (تیپ پلاستی) است. در جراحی بینی گوشتی ، با اصلاح کناره های بینی و تغییر شکل نوک بینی، نتیجه خوبی حاصل می شود. اما به دلیل احتمال تغییر شکل قسمت تحتانی بینی های گوشتی بعد از جراحی بینی که ناشی از ضعیف بودن غضروف ها و پوست سنگین آنهاست، از تکنیک های جدیدی برای ایجاد تکیه گاه برای نوک بینی و جلوگیری از تغییر آن استفاده می شود.

همچنین در بینی های استخوانی با تغییرات کوچکی در ساختار، نتایج قابل توجهی را به همراه خواهد داشت.  تورم بعد از جراحی در بینی های استخوانی کمتر از بینی های گوشتی خواهد بود. نیاز است که در بینی های استخوانی، جراح  عمل را با ظرافت تمام انجام دهد تا در نتیجه نهایی، عدم تقارن وجود داشته باشد. بدون شک انتخاب یک جراح مجرب و ماهر مهمترین قدم در رسیدن به نتیجه مطلوب در هنگام جراحی بینی استخوانی یا عمل نیمه فانتزی استخوانی خواهد بود.

 

روش های رایج عمل جراحی بینی نیمه فانتزی

بهتر است بدانید که در عمل بینی نیمه فانتزی، ظاهر طبیعی بینی حفظ می شود و در عین حال جراح شکل و اندازه بینی را متناسب با سایر قسمت های صورت تغییر می دهد . البته نوک بینی بالاتر از حالت طبیعی قرار دارد و فقط قوس بینی کمی افزایش یافته می یابد. در جراحی بینی نیمه فانتزی قوس کوچکی روی پل بینی دیده می شود و فاصله لب بالایی تا نوک بینی بین 90 تا 105 خواهد بود.  تناسب و تطابق تغییرات بینی با سایر قسمت های صورت است. افرادی که از بینی طبیعی خوششان نمی آید و تمایلی به جراحی بینی عروسکی ندارند، اما در عین حال به دنبال تغییر ظاهر بینی با قوس متناسب هستند، پیشنهاد ما  برای آنان مدل عمل نیمه فانتزی می باشد.

 

ویژگی های بینی نیمه فانتزی

بینی نیمه فانتزی از نظر ظاهری دارای ویژگی های زیر است:

-تیغه بینی نازک می شود.

-سوراخ های بینی کوچک است.

-نوک بینی نسبتاً رو به بالا است.

-قوس بینی بیشتر از جراحی بینی معمولی است.

-بینی نیمه فانتزی ظریف تر و کوچکتر از حد معمول است.

 

انواع عمل بینی نیمه فانتزی

عمل دماغ نیمه فانتزی انواع مختلفی دارد و هر فردی با توجه به شرایط ، سلیقه ، فرم بینی و صورت خود می تواند با نظر جراح متخصص گزینه های مورد نظر زیر را انتخاب کند. انواع جراحی بینی نیمه فانتزی عبارتند از :

 • بینی استخوانی نیمه فانتزی
 • بینی گوشتی نیمه فانتزی
 • بینی نیمه فانتزی نوک تیز
 • بینی نیمه فانتزی با نوک گرد
 • بینی نیمه فانتزی مردانه
 • بینی دخترانه نیمه فانتزی

 

ویژگی های انواع جراحی بینی نیمه فانتزی

در ادامه شما با ویژگی های انواع عمل زیبایی بینی نیمه فانتزی آشنا می شوید:

– جراحی استخوانی نیمه فانتزی

بسته به ضخامت پوست بینی دو نوع بینی استخوانی و گوشتی داریم. بینی استخوانی بهترین مدل برای جراحی بینی نیمه فانتزی است که در آن پوست اطراف بینی نازک و استخوان بینی قوی است. از آنجایی که احتمال برگشت و افتادن نوک بینی در مدل استخوانی کمتر است، می توان آن را بهترین گزینه برای عمل نیمه فانتزی دانست.

– جراحی بینی گوشتی نیمه فانتزی

افرادی که بینی ‌های گوشتی با استخوان‌ های غضروف ضعیف ‌تر و پوست ضخیم ‌تر در اطراف بینی دارند، به هیچ وجه گزینه خوبی برای جراحی بینی گوشتی نیمه فانتزی نیستند. زیرا احتمال افتادگی نوک بینی یا برگشت‌ پذیری در جراحی بینی گوشتی وجود دارد.

– جراحی بینی نیمه فانتزی نوک تیز

بیشترین طرفداران بینی نوک تیز نیمه فانتزی خانم هایی هستند که بینی ظریف با نوک باریک را دوست دارند. در این نوع جراحی بینی، بیمار ترجیح می دهد نوک بینی به سمت بالا و شبیه عروسک باشد که عمل بینی عروسکی هم گفته می شود که به نوعی به آن عمل بینی نیمه فانتزی دخترانه گفته می شود.

– عمل بینی نوک گرد نیمه فانتزی

نوک بینی گرد توجه زیادی را به خود جلب می کند و زیبایی چشم ها را کمتر نمایان می کند. نوک بینی گرد انواع مختلفی دارد، از نوک بینی گرد غضروفی گرفته تا نوک گرد ترمیمی و نژادی. در افرادی که برای جراحی بینی نوک گرد نیمه فانتزی مراجعه می کنند، لب ها، فک و چشم ها بیشتر دیده می شود و تغییرات زیادی در ظاهر فرد ایجاد می کند.

– عمل بینی نیمه فانتزی مردانه

عمل بینی مردانه هم نوع فانتزی و نیمه فانتزی دارد. اگرچه معمولا خانم ها بیشتر از آقایان طرفدار رینو پلاستی فانتزی و نیمه فانتزی هستند، اما رینو پلاستی نیمه فانتزی آقایان نیز از محبوبیت کمتری برخوردار نیست. جراحی بینی نیمه فانتزی برای آقایان حالتی بین جراحی بینی فانتزی و طبیعی دارد که قوس بینی در آن وجود دارد. البته اکثر آقایانی که بینی نیمه فانتزی را انتخاب می کنند فقط قوس روی بینی و نوک بینی رو به بالا می خواهند و دیگر ویژگی های ظاهری این نوع جراحی را نمی پسندند.

– بینی دخترانه نیمه فانتزی

 همانطور که اشاره کردیم بینی نیمه فانتزی دخترانه نسبت به مدل طبیعی قوس بینی بزرگتری دارد و نوک بینی به سمت بالا و اندازه آن بسیار کوچک است. از آنجایی که صورت زنانه ظریفتر است، بینی نیمه فانتزی شکل بیشتر برای خانم های جوان مناسب تر است.

 

تفاوت عمل بینی فانتزی با عمل بینی فانتزی عروسکی چیست؟

حتما از خودتان می پرسید تفاوت عمل بینی فانتزی با عروسکی چیست؟ برای دریافت پاسخ این سوال می توانید به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 • بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که در مدل عمل بینی فانتزی، هدف اصلی تغییر شکل، اندازه یا ساختار بینی به ‌صورت ظاهری است. اما در بینی عروسکی، هدف اصلی بهبود عملکرد تنفسی بینی و رفع مشکلات ناشی از انحراف سپتوم می باشد.
 • در عمل بینی فانتزی، اصلی ‌ترین روش انجام عمل جراحی است. اما در جراحی بینی عروسکی، علاوه بر عمل جراحی، با  هدف اصلی اصلاح مشکلات تنفسی و ساختاری می باشد.
 • در نتیجه می توان چنین گفت که عمل بینی فانتزی به تغییرات ظاهری بینی مرتبط است. در حالی که عمل بینی عروسکی ممکن است با توجه به مشکلات تنفسی و ساختاری بینی، تاثیر مثبت بر عملکرد تنفسی شما داشته باشد.

تفاوت عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی

برای بررسی فرق عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی ، بهتر است به شما یاد آوری کنیم که این دو عمل یکی از محبوب ترین و رایج ترین عمل بینی در میان زنان می باشد. اما از اصلی ترین تفاوت عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

-در عمل بینی فانتزی، تغییرات شکل، اندازه یا ساختار بینی به‌صورت کامل انجام می‌شود. اما در عمل بینی نیمه فانتزی، تغییرات به‌صورت محدودتر و کمتر دیده شونده انجام می‌شود.

-عمل بینی فانتزی ممکن است نیاز به جراحی های پیچیده ‌تر و چند مرحله ‌ای داشته باشد، در حالی که عمل بینی نیمه فانتزی معمولاً جراحی های کمتر پیچیده و زمان بیشتری را در بر می‌ گیرد.

مدل عمل بینی نیمه فانتزی رو به طبیعی چه ویژگی هایی دارد؟

از ویژگی های بارز مدل عمل بینی نیمه فانتزی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  در عمل بینی نیمه فانتزی ظاهر طبیعی بینی شما حفظ می شود. اما شکل و اندازه بینی متناسب با اجزای صورت تغییر داده می شود.
 • در عمل بینی نیمه فانتزی تناسب و همخوانی تغییرات بینی با اجزای صورت نسبت به سایر جراحی های صورت بیشتر است.

 

نکاتی درباره عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی در تهران

جراحی بینی فانتزی راهکاری است که می تواند زیبایی فوق العاده ای را برای کسانی ایجاد کند که به دنبال دستیابی به بهترین نتیجه با ترکیب دانش تخصصی، مهارت های جراحی و بالاترین سطح بینایی های زیبایی هستند. هنگامی که نوبت به بهترین نتایج برای بیماران جراحی بینی فانتزی می رسد، یک متخصص ماهر همه ابعاد نوع و ساختار بینی را برای مدیریت شکل نامناسب رایج بینی در نظر می گیرد. پس در نتیجه بهتر است به دنبال بهترین دکتر عمل بینی فانتزی در تهران باشید.

دقت کنید که اصرار برای کاهش اندازه بینی یا بلند کردن بیش از حد نوک بینی برای بیماران ایده خوبی نیست. پس نیاز است که به جراح بینی خود اعتماد کنید تا  نوع عمل بینی را خودش تشخیص دهد. چرا که وی تمام جنبه های بینی را مورد توجه قرار می دهد و به شما کمک می کند تا شما تعادل صورت خود را حفظ کنید و در نتیجه بهترین حالت را برای شما به دنبال دارد.

حال ممکن است این سوال پیش بیاید که عمل بینی فانتزی بهتره یا طبیعی؟

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که خواهان جراحی زیبایی بینی فانتزی در ایران با بینی های گوشتی و ضخیم هستید، بهتر است بدانید که مدل بینی فانتزی گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود. چرا که افرادی که به دنبال بینی فانتزی هستند، نیاز به داشتن غضروف و بافت قوی و پوست نازک در بینی خود دارند.

 

دستورالعمل های قبل از عمل جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

 • پس از انتخاب جراح مناسب برای جراحی، برای ملاقات با متخصص برنامه ریزی کنید و انتظارات و نگرانی های خود را در مورد جراحی بیان کنید.
 • تمام آزمایشات و معاینات تجویز شده (در صورت وجود) را انجام دهید و نتایج را در روز عمل بگیرید.
 • برای جلوگیری از افزایش خونریزی در حین عمل، مصرف داروهایی مانند آسپرین را قطع کنید.
 • لازم است بیمارانی که سیگار می کشند یا مشروبات الکلی مصرف می کنند، چند هفته قبل از جراحی از مصرف آنها خودداری کنند.
 • برای جلوگیری از ناراحتی معده، تقریباً 8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن خود داری کنید.
 • اگر آلرژی دارید یا از مشکلات سلامتی رنج می برید، قبل از عمل جراح خود را در جریان بگذارید.
 • لازم است بیماران در روز جراحی به طور کامل دوش بگیرند، زیرا پس از جراحی بینی فانتزی ممکن است برای جلوگیری از خیس شدن اسپلینت بینی، اجازه دوش گرفتن را نداشته باشید.
 • دقت کنید که از بردن هر گونه جواهرات خود داری کنید و پیراهن گشاد، راحت و دکمه دار بپوشید.
 • در روز عمل تمام مدارک لازم را با خود ببرید.
 • در روز عمل، بهتر است یک ساعت قبل در بیمارستان یا کلینیک باشید.

 

هزینه عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی در تهران چقدر است؟

متوسط هزینه کل رینوپلاستی بینی فانتزی در تهران فاکتورهای زیادی از جمله هزینه جراح، بیهوشی، هزینه های مربوط به آزمایشات و معاینات، ویزیت و … را شامل می شود که جراح یا کارکنان پس از ارزیابی کامل، قیمت عمل را به شما اطلاع می دهند.